Драма във Франция: Монпелие пренаписа историята и стана шампион след луд мач в Оксер (ВИДЕО)

Срещата в Оксер бе прекратена, но се доигра и Монпелие спечели с 2:1, ПСЖ би, ала остана втори

Изключителна драма се разигра в последния 38-и кръг на френската Лига 1. Монпелие пренаписа историята и за първи път спечели титлата в Лига 1 след победа в Оксер с 2:1. Двубоят бе прекратен, но се доигра и лидерите в първенството стигнаха до победен гол.

Монпелие не трябваше да губи визитата си на изпадналия Оксер, за да стане за първи път шампион на Франция. И всичко вървеше перфектно за гостите, преди да се стигне до 72-ата минута. Тогава резултатът бе 1:1, но феновете на домакините обсипаха терена с тоалетна хартия, топки за тенис и домати, което доведе до прекратяване на двубоя.

Оливие Капо изведе Оксер напред в 20-ата минута, но Джон Утака изравни в 35-ата. Именно Утака донесе и титлата на Монпелие с нов гол в 76-ата минута.

Основният претендент за трофея – ПСЖ, пък спечели гостуването си на Лориен, след като изоставаше с 0:1 на полувремето след гол на Моне-Паке. През втората част обаче, Пасторе и Мота направиха пълен обрат в полза на „принцовете“, които ще се надяват на гол на Лориен в оставащите 20 минути от прекратения мач с Монпелие.

Срещата Оксер - Монпелие продължи след изцепките на феновете. В доиграването отново нигериецът Джон Утака бе герой за Монпелие като вкара победен гол за 2:1 в полза на тима на Рене Жирард.

С последния съдийски сигнал в Оксер настъпиха луди празненства на титлата, като целият отбор на Монпелие отиде в сектора със свои фенове в неистова радост.

Миналогодишният шампион Лил пък остана 3-и и ще играе в квалификационните кръгове на Шампионската лига догодина. Това стана факт след домакински бой над тима на Нанси с 4:1.

Тимът на Лион пък се класира за турнира Лига Европа, въпреки че загуби домакинството си на Ница с 3:4.

От френския елит пък изпадат тимовете на Каен, Дижон и Оксер.