Пиронкова се класира за втория кръг в Брюксел

Пиронкова се класира за втория кръг в Брюксел

Така 46-ата в света българка 60 точки за класацията на УТА и 8800 долара

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира в белгийската столица Брюксел с награден фонд 637 хиляди долара. 24-годишната българка разби Елени Данилиду (Гърция) с 6:1, 6:4 за 77 минути и постигна първи успех на клей за сезона.

Така пловдивчанката постигна първа победа в основна схема от края на март насам след серия от четири поредни загуби в първи кръг на турнири на УТА.

Българката започна устремно и набързо поведе с 3:0, като до края на първия сет даде само гейм на съперничката си. Втората част вървеше по-равностойно. При 3:3 двете размениха пробиви, а в деветия гейм Пирионкова отново проби, след което затвори мача при собствен сервис.

Така 46-ата в света българка 60 точки за класацията на УТА и 8800 долара, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу победителката от мача между поставената под номер 5 Роберта Винчи (Италия) и Катерина Бондаренко (Украйна).

Синер мина с лекота през екзекутора на Гришо от Australian Open

Италианецът се нуждаше от малко над час игра за първа победа в Доха

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара

Донски със силен старт в Индия

Българският тенисист се справи с местен играч