Ким Клайстерс за втори път сложи край на активната си кариера

Ким Клайстерс за втори път сложи край на активната си кариера

Бившата първа ракета в света при жените - белгийката Ким Клайстерс заяви, че ще се откаже след Откритото първенство на САЩ

Бившата първа ракета в света при жените - белгийката Ким Клайстерс заяви, че окончателно спира активната си кариера след Откритото първенство на САЩ, което ще се проведе от 27 август до 9 септември 2012 година в Ню Йорк.

По-рано Клайстерс съобщи, че заради травма, няма да участва на „Ролан Гарос”. Белгийката планира да се възстанови за „Уимбълдън” и за Олимпийските игри в Лондон. Тя разкри, че в колекцията й липсва само златен медал от Олимпиада и тя ще се погрижи да го спечели.

През 2007 година Клайстерс се оттегли от тениса заради бременност, но през 2009 година се върна на корта и спечели „Ю Ес Оупън”.

През 2010 година защити титлата си от САЩ и спечели шампионата на Женската тенис асоциация. През 2011 година спечели Открития шампионат на Австралия. Общо има 41 победи в различни турнири.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12

Тежката прогноза се сбъдна и Алкарас пропуска Уимбълдън

Испанецът още изпуска и турнира в Куинс

Кузманов разгроми сънародник и връстник на Алкарас

Българинът загуби едва два гейма на старта в Истанбул

Григор Димитров изпусна “златен шанс” за победа на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Българинът със седма поредна загуба и отпадане в пресявките в Париж