Рударци посрещна английски футболен отбор след бедствието (снимки)

Местният тим бе любезен домакин на гостите от Острова

На 25 май 2012 се проведе футболен мач между отбора на пострадалото от земетресението пернишко село Рударци и Ийстбърн Ветеран Доместик - футболен отбор от южна Великобритания.

Въпреки бедствието, което община Перник преживя, трибуните бяха пълни с жители на селото, които искаха да разнообразят трудното ежедневие, което имат през последната седмица с множеството вторични трусове и разбира се да подкрепят местния тим Минерал Рударци.

Надпреварата бе напрегната и домакините поведоха още в първото полувреме. Във второто полувреме бе отбелязан и втори гол и макар защитата на англичаните да бе силна мачът завърши с резултат 2:0 в полза на перничани.

С помощта на кмета на селото Богдан Богданов и въпреки проливния дъжд в последните дни, спортната база бе освежена и тима от Острова бе посрещнат с окосено игрище и почистена съблекалня.