Чепаринов почна с победа в Албена

Чепаринов почна с победа в Албена

Гросмайстор Иван Чепаринов стартира с победа в четвъртото издание на международния турнир по шахмат в Албена. В първия кръг миналогодишният победител в надпреварата надделя над Яцек Стачанцук (Полша)

Гросмайстор Иван Чепаринов стартира с победа в четвъртото издание на международния турнир по шахмат в Албена. В първия кръг миналогодишният победител в надпреварата надделя над Яцек Стачанцук (Полша). В следващата си партия, която ще бъде на 27 май (неделя) от 15 часа, българинът ще мести "черно-белите" фигури с Дагул Арнгримсон (Исландия). Другият фаворит за трофея в Албена Владимир Акопян от Армения започна с успех над поляка Рафал Гунаев.

В турнира, който официално бе открит от шахматната легенда Анатолий Карпов, участват 123 състезатели от 23 страни. Близо 30 от шахматистите са гросмайстори. Най-многобройни са групите на България - 34 души, Китай - 11, Армения - 8, Азербайджан и Турция - по 7, Индия, Русия, Полша и Швейцария - по 6 и др.

На 27 май Карпов ще посети нос Калиакра и ще поднесе цветя на паметника на адмирал Фьодор Ушаков.
 

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление

"Левски" и "Берое" ще се срещнат на виртуалния терен, дни преди официалния им мач в efbet лига

Обявиха пълната програма за шестте състезателни дни

Цветомир Ереминов ще участва на европейското първенство по скокове във вода

Цветомир Ереминов ще вземе участие на Европейското първенство по скокове във вода, което ще се проведе от 31 юли до 16 август във френската столица Париж, съобщават от БФ Плувни спортове.

Йосиф Миладинов се отказа от Игрите за допингирани, връща се за България

Световната федерация по плувни спортове World Aquatics даде позволение на Йосиф Миладинов да започне процедура по пълно възстановяване на състезателни права, считано от 22 февруари 2026 година, съобщиха от Българска федерация по плувни спортове.

Асоциацията на федерациите си иска 30% увеличение на бюджета за спорт

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) се обърна към министър-председателя, министъра на финансите и министъра на младежта и спорта с писмо, в което посочва най-важните мерки, които трябва да бъдат взети за развитието на българския спорт. То е продължение на срещата със служебния министър Димитър Илиев, проведена на 5-и март 2026 г.

Федерацията по борба погаси 72 000 евро задължения

Българската федерация по борба обяви на официалния си уебсайт, че са погасени "стари задължения към държавния бюджет" в размер на 72 хиляди евро