Пиронкова напредна с 5 места преди "Ролан Гарос"

Пиронкова напредна с 5 места преди "Ролан Гарос"

Водачка е Вика Азаренка от Беларус

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова прогресира в световната ранглиста преди Откритото първенство на Франция.
Пиронкова, която достигна до първи четвъртфинал за сезона по-рано през седмицата в Брюксел, се изкачи с пет места и вече е 41-ва в класацията на УТА с 1401 точки.

24-годишната пловдивчанка стартира срещу белгийката Янина Викмайер на "Ролан Гарос". През миналия сезон тя достигна до втория кръг в Париж, което е и изравнено най-добро постижение на турнира.

Втората ракета на България Елица Костова запазва 154-та си позиция с 426 точки, а Диа Евтимова се изкачва с две места и вече е 155-та с 422 точки.

Костова и Евтимова отпаднаха в първия кръг на квалификациите на "Ролан Гарос" по-рано през седмицата.

Промени в топ 10 няма. Начело в класацията остава Виктория Азаренка от Беларус с 9020 точки, пред Мария Шарапова от Русия с 8390 точки и Агниешка Радванска с 7350 точки. 
НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.

Григор Димитров излиза отново на кортовете на Уимбълдън

Българската звезда в тениса Григор Димитров излиза тази вечер във втория си мач за сезона на Уимбълдън