Контузия отказа Фелисиано Лопес на "Ролан Гарос"

Контузия отказа Фелисиано Лопес на "Ролан Гарос"

Испанецът разтегна мускулно разтежение

Испанецът Фелисиано Лопес се отказа заради контузия в срещата си от първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 15 Лопес беше принуден да прекрати участие заради мускулно разтежение, което получи на тренировка по време на подготовката си за "Ролан Гарос".

Испанецът излезе на корта днес срещу представителя на домакините Флоран Сера, но след пет поредни загубени гейма в първия сет реши, че няма смисъл да продължава.

"Първоначално си мислех, че травмата не е сериозна, но на следващия ден почти не успях да тренирам. Опитах да си почина през уикенда, за да се възстановя за днешния мач, но явно беше невъзможно", коментира Лопес. Той се надява да бъде напълно готов за началото на "Уимбълдън" на 25 юни.

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”