Швеция загря за Евро 2012 с победа над Исландия (видео)

Ибра блести за "Тре Кронур" при домакинския успех с 3:2

Националният отбор на Швеция победи гостуващия Исландия с 3:2 в международна приятелска среща.

Двубоят в Гьотеборг започна вихрено за „Тре Кронур” след като със страхотно воле Златан Ибрахимович откри резултата още във 2-ата минута, след на Себастиан Ларсон.

В 15-ата минута домакините вече водеха с 2:0 след като авторът на първото попадение Ибрахимович изведе по брилянтен начин на стрелкова позиция халфа на ПСВ Ола Тойвонен, който не сбърка.

Гостите все пак намалиха резултата в 27-ата минута чрез нападателя на Аякс Колбейн Сигторсон.

След множеството направени смени и в двата тима, отборът на Швеция продължи да диктува темпото на игра и през втората част.

В 77-ата минута Кристиан Вилхелмсон възстанови преднината на домакините от два гола.

В самия край на редовното време обаче Халгримур Йонасон отбеляза още попадение за исландци, с което направи загубата им по-почетна. 26-годишният бранител засече с глава центриране на Сигурдсон и не остави шансове на стража на домакините Андреас Исаксон.

Шведите са сред финалистите на Евро 2012, но жребият не бе особено благосклонен към тях като ги прати в група с домакините от Украйна и сериозните отбори на Англия и Франция.

Съдия от Нидерландия сътвори здрав скандал

ОБЗОР: Брест спечели последната френска квота за Шампионската лига (ВИДЕО)

С победа над Тулуза

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)