Благоевград се уреди с волейболен отбор

Благоевград се уреди с волейболен отбор

Новосформираният благоевградски тим ще вземе лиценза на Божур Волей

След като се прояви като добър домакин на финалния турнир за Купата на България по волейбол, дойде време в Благоевград да има волейболен отбор. През новия сезон  областният център на Пиринско ще се сдобие с отбор от Висшата волейболна лига. За целта ще се вземе лиценза на Божур Волей (Божурище), който тази година влезе във Висшата волейболна лига. Новината потвърди лично градоначалникът Атанас Камбитов по време на среща в неговия кабинет с националния отбор по волейбол.

 

„Тази година Благоевград, без да има волейболен отбор бе домакин на няколко важни волейболни събития. Използвам случая да заявя, че ние имаме сериозно намерение да развиваме волейбол. В тази връзка искам да кажа, че през следващия сезон в Благоевград ще има отбор във Висшата волейболна лига”, заяви Камбитов визирайки взимането на лиценза на тима от Божурище.

 

Селекционерът Радостин Стойчев приветства това решение на Атанас Камбитов да развива волейбола в Благоевград.

 

„Много съм доволен от условията ни за подготовка в Благоевград. Много млади хора гледаха нашите тренировки, което е радостно.Хубаво е, че Благоевград ще има волейболен отбор. Колкото повече центрове, толкова по-добре. Благоевград има добра база, която трябва да бъде използвана”, коментира Радостин Стойчев.

 

Наставникът на Тренто потвърди, че смяната му е твърде вероятна след Олимпийската квалификация в София .

 

Младите волейболистки с втори успех на Европейското (ВИДЕО)

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 18 години постигна втора победа на Европейското първенство в Литва.

Криско се включва в бенефиса на Теди Салпаров

Една от най-популярните музикални звезди на България - Криско, ще бъде специален участник в бенефиса на бившия волейболен национал Теодор Салпаров. 

България U18 триумфира с трофея на Балканиадата (ВИДЕО)

Младите “лъвчета” надвиха Турция във финала

Бразилски легенди ще уважат бенефиста на Теди Салпаров

Двама от най-великите волейболисти на XXI век Данте Амарал и Серджо Сантос  ще участват в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда"

България остава осма в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България завърши втората седмица в Лигата на нациите на осма позиция в ранглистата на FIVB

Алекс Николов: Ключът беше в увереността и спокойствието ни

“Много сме горди от победата днес”