На Ли продължи защитата на титлата си в Париж след обрат над млада американка

Защитаващата титлата си На Ли (Китай) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 7 Ли обърна Кристина МакХейл (САЩ) с 3:6, 6:2, 6:1 след почти два часа игра.

Китайката започна колебливо и допусна 24 от 44-те си непредизвикани грешки в първия сет, който 20-годишната американка взе първия сет след решаващ пробив в осмия гейм.

Постепенно обаче китайката започна да намира ретурите си и да контролира мача. Тя проби рано във втория сет и до края на мача не даде почти никакви шансове на МакХейл, която за първи път в кариерата си стигна до трети кръг на "Ролан Гарос".

Ли завърши мача с 32 печеливши удара срещу само 11 на съперничката си.

Следващата съперничка на шампионката от миналата година ще бъде състезаващата се за Казахстан рускиня Ярослава Шведова.
24-годишната квалификантка Шведова, четвъртфиналистка от 2010 година, победи Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:4, 7:5.