"Дяволите" биха "кралете" и намалиха серията (видео)

Ню Джърси вече изостава от ЛА с 2:3 победи

Ню Джърси надделя над гостуващия Лос Анджелис с 2:1 в пети мач от финалния плейоф за купа "Стенли" в Националната хокейна лига. Така домакините намалиха пасива си на 2:3 победи в серията и станаха първият отбор от 1945 година насам, който стига до шести мач за трофея, след като е загубил първите три двубой. 40-годишният вратар на Ню Джърси Мартен Бродюр имаше основна заслуга са успеха с 25 спасявания. Лос Анджелис, който завърши редовния сезон на осмо място на Запад, пък допусна първо поражение като гост в плейофите след изравнена рекордна серия от десет поредни победи.

Зак Паризи откри резултата за домакините в 12:45 минута с първия гол при числен превес за Ню Джърси в серията. В 3:26 минута на втората част Джъстин Уилямс изравни, но Брайс Салвадор донесе успеха на тима си 5:39 минути минути по-късно. Лос Анджелис, който влезе в лигата през 1967 година, може са спечели първа купа "Стенли" при успех на собствен терен в понеделник. Ню Джърси пък се надява да стане едва вторият отбор в историята и първи от 70 години, който успява да триумфира с трофея след дефицит от 0:3 победи.