Брадли Уигинс спечели колоездачния критериум Дофине за втора поредна година

Британецът изпревари Майкъл Роджърс и Кадел Еванс

Британският колоездач Брадли Уигинс спечели за втора поредна година колоездачния критериум Дофине. Трикратният златен олимпийски медалист успешно защити титлата си във Френските Алпи непосредствено преди старта на Тур дьо Франс.

Уигинс завърши с 1 минута и 17 секунди пред съотборника си в състава на Скай- Майкъл Роджърс от Австралия. Кадел Еванс, който ще защитава от другата седмица титлата си от Обиколката на Франция, остана на 3-о място в крайното класиране на 1:26 минути от победителя.

Иначе последният етап, който беше с дължина 124,5 километра от Морзин до Шател, беше спечелен от испанеца Даниел Морено. Той финишира като победител след финален спринт в последната височина. След него приключиха Луис Леон Санчес от Испания, както и Кадел Еванс. За 32-годишният британец победата е трета през този сезон в елитно състезание. Преди това той финишира като победител в пробега Париж- Ница, както и в Обиколката на Романдия.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“