2. Други спортове
  3. Сара Стайкова спечели 12-то издание на международния турнир по художествена гимнастика "Огърлицата на Десислава"

Над 100 гимнастички от Молдова, Румъния и България си оспорваха отличията в турнира

Столичанката Сара Стайкова спечели 12-то издание на международния турнир по художествена гимнастика "Огърлицата на Десислава" във Велико Търново. Над 100 гимнастички от Молдова, Румъния и България си оспорваха отличията в турнира. Състезанието бе възобновено след пауза от осем години, а първото му издание е било през 1976 година.

Лично кметът Даниел Панов награди състезателката на от Левски-Триадица, чиято треньорка Мария Кънчева получи приза "Ангелина Иванова". В рамките на "Огърлицата на Десислава" за първи път се проведе и надпреварата за "Купа Търновград", която включваше 12 български елитни отбора. Първа е Кристина Ташева от Академик (София), втора е Калина Пенева, трета Вероника Симова. Ташева получи общ сбор по-голям от Стайкова, но класирането е за две отделни категории.

Преди няколко дни Ташева спечели титлата в многобоя при жените от държавното първенство категория А. Тя стана първа и на четирите уреда, а отборно начело е Академик (София). Преди Сара Стайкова огърлицата е били печелила от гимнастички от ранга на Мария Петрова, Лили Игнатова, Красимира Филипова, Силвия Митева и други. При жените подгласнички на Сара Стайкова в многобоя станаха Ксения Жилаки (Молдова) и Ива Стойчева (България). Столичанката взе златните медали и на обръч, лента и топка, а на бухалки първа е Жилаки.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков