Рафал Муравски: Оптимисти сме за класиране напред

Рафал Муравски: Оптимисти сме за класиране напред

Полските национали са оптимистично настроени преди началото на последната фаза от групите на европейското първенство по футбол

Полските национали са оптимистично настроени преди началото на последната фаза от групите на европейското първенство по футбол. Те стигнаха до равенство 1:1 срещу лидера Русия и ще се борят за задължителна победа в третия си сблъсък от Евро 2012 срещу Чехия. 

"Оптимисти сме. При такава помощ от трибуните, с каквато разполагахме днес, аз се чувствам уверен, че ще пренапишем историята и ще се класираме за четвъртфинала във Вроцлав. Доволен съм от мача срещу руснаците, защото играхме на много високо темпо. Двата отбора създадоха много положения за гол и предполагам, че за феновете това е било истинска наслада. Руският национален отбор е много силен и ние знаехме това. Изпълнихме тактическите указания на треньора, а и преди това гледахме записи на мачове на съперника. Свършихме своята работа и мачът завърши наравно", заяви Рафал Муравски. 

Защитникът Себастиан Бьониш добави, че всички в Полша могат да бъдат доволни от изхода на мача срещу Русия. Според него домакините на турнира са имали възможност дори и да спечелят трите точки. "Мисля, че ние и нашите фенове можем да бъдем доволни от постигнатото в мача. Ние се раздадохме на 100% на терена, но в началото на първото полувреме пропуснахме добра възможност, а тогава руснаците не бяха създали нещо особено като положение. След това знаехме, че резултат 0:1 не ни върши работа и се върнахме на терена, за да се борим за точки. Изравнихме, а можехме да вкараме и втори гол", каза Бьониш. 

В заключителната фаза на група "А" Русия играе срещу последния Гърция, а поляците излизат срещу Чехия.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките