Коринтианс победи Сантос като гост в първия полуфинал за Копа Либертадорес (видео)

Емерсон вкара красив гол и бе изгонен, Неймар и компания капитулираха, мачът бе спрян за 10 минути в края

Емерсон Шейк вкара жизненоважния победен гол победата на Коринтианс като гост с 1:0 над шампиона Сантос в първия полуфинал за Копа Либертадорес. По-късно в двубоя Емерсон беше изгонен. Крилото се разписа по много красив начин в 28-ата минута, но в 77-ата получи втори жълт картон и пое към съблекалните, което не се оказа фатално за неговия тим до края.

Гостите започнаха мача уверено и разиграваха в центъра със самочувствие. Така още преди да е изтекъл половин час игра те успяха да стигнат до попадението, което търсеха.

Паулиньо пое в центъра, тръгна на пробив, повлече със себе си бранителите на Сантос Енрике и Еду Драсена, след което пусна хитро към Емерсон, който получи време да се нагласи и с красив удар прониза мрежата за 0:1.

Сантос се върна поосвежен на терена след почивката с повече идеи и настроение. Вратарят на Коринтианс Касио Рамос на няколко пъти спаси своите и направи отличен мач. Първо той изпревари Дурвал, а после изби с пръсти над вратата удар с глава на Борхес.

Сантос натискаше, Неймар също беше много активен, но гостите несправедливо не получиха дузпа, когато стражът на домакините Рафаел свали на земята голмайстора Емерсон, ала съдията не отсъди нищо.

Емерсон се изнерви от тази ситуация и малко по-късно фаулира грубо Неймар, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

Самият Неймар можеше да изравни 10 минути преди края, но прати на сантиметри покрай гредата. Жуан също нямаше късмет и след меле при един корнер Касио Рамос блестящо спаси удара му.

Пет минути преди края проблем с осветлението на стадиона наложи прекъсване на двубоя за 10 минути. След подновяването на играта Коринтианс удържа до последния съдийски сигнал и взе важен успех с 1:0 навън преди реванша у дома.