Вицепрезидентът на БФВ: Мартин Стоев е новият треньор на националния отбор по волейбол

Вицепрезидентът на БФВ: Мартин Стоев е новият треньор на националния отбор по волейбол

Камило Плачи е приел да бъде помощник

Мартин Стоев е новият треньор на националния отбор по волейбол. Бившият селекционер ще води тима на Олимпийските игри в Лондон, съобщи вицепрезидентът на БФВ Петър Кънев в Правец, предаде репортер на Novsport.com.

По време на мачовете от Световната лига в Португалия пък ще се присъедини помощникът на Радостин Стойчев - Камило Плачи. Последният е бил предложен за втори треньор, защото здравословното му състояние не позволявало да бъде първи. 

В момента Общото събрание на Българската федерация по волейбол още не е започнало. Дълго време се чакаше пристигането на президента на федерацията Данчо Лазаров, който пристигна в Правец в компанията на вицепрезидента на Европейската конфедерация (CEV) Александър Боричич. 

Кънев каза, че вчера е имало среща с петимата основни национали, които останаха в София и не пътуват за мачовете от Световната лига в Аржентина - Владимир Николов, Тодор Алексиев, Андрей Жеков, Теодор Салпаров и Николай Николов. Те са заявили, че нямат проблем със Стоев, който води отбора на олимпийските игри в Пекин преди четири години, но участието беше белязано със скандали. 

Подалият оставка национален селекционер Радостин Стойчев също е в Правец заедно с Матей Казийски. Те бяха изслушани от делегатите на Общото събрание. Стойчев мотивира искането си президентът на БФВ Данчо Лазаров да подаде оставка и след това отговаряше на въпроси на делегатите. 

Подалият оставка вицепрезидент на федерацията Ивайло Константинов категорично отрече, че ще се кандидатира за поста на Лазаров като човек на опозицията. 
 

Младите волейболистки с втори успех на Европейското (ВИДЕО)

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 18 години постигна втора победа на Европейското първенство в Литва.

Криско се включва в бенефиса на Теди Салпаров

Една от най-популярните музикални звезди на България - Криско, ще бъде специален участник в бенефиса на бившия волейболен национал Теодор Салпаров. 

България U18 триумфира с трофея на Балканиадата (ВИДЕО)

Младите “лъвчета” надвиха Турция във финала

Бразилски легенди ще уважат бенефиста на Теди Салпаров

Двама от най-великите волейболисти на XXI век Данте Амарал и Серджо Сантос  ще участват в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда"

България остава осма в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България завърши втората седмица в Лигата на нациите на осма позиция в ранглистата на FIVB

Алекс Николов: Ключът беше в увереността и спокойствието ни

“Много сме горди от победата днес”