Агниешка Радванска и Саманта Стосър с лесни победи в първия кръг на "Уимбълдън"

Китайката На Ли, номер 11 в схемата, победи Ксения Первак (Казахстан) с 6:3, 6:1

Номер 3 в световната ранглиста Агниешка Радванска (Полша) и шампионката от Откритото първенство на САЩ Саманта Стоусър (Австралия) се класираха за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания. Радванска победи в първия си мач от турнира Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:3, 6:3. След края на третия гейм във втория сет Рибарикова поиска медицинска помощ заради контузия на левия крак. Във втория кръг полякинята, която два пъти достига до четвъртфиналите, ще играе с победителката от мача между петкратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) и Елена Веснина (Русия).

Саманта Стоусър спечели първия си мач на "Уимбълдън" за последните три години, след като се наложи с 6:1, 6:3 за 62 минути над испанката Карла Суарес Наваро. Петата в схемата Стоусър поведе с 5:0 и взе първия сет след само 26 минути на корта. За испанката това беше първо участие на "Уимбълдън" от 2009 година насам.

Китайката На Ли, номер 11 в схемата, победи Ксения Первак (Казахстан) с 6:3, 6:1. Забине Лизицки (Германия), 15-та поставена, отстрани хърватката Петра Мартич с 6:4, 6:2. Камила Джорджи (Италия) поднесе изненадата, след като победи 16-та в схемата своя сънародничка Флавия Пенета с 6:4, 6:3.