Мачът Димитров – Андерсън бе подновен след прекъсване заради дъжд

Хасковлията водеше с 3:2 гейма в първия сет срещу южноафриканеца Кевин Андерсън, когато започна да вали и се наложи организаторите да покрият кортa

Дъжд над английската столица Лондон прекрати за почти час първия мач на най-добрия български тенисист Григор Димитров на турнира от Големия Шлем "Уимбълдън".

Хасковлията водеше с 3:2 гейма в първия сет срещу южноафриканеца Кевин Андерсън, когато започна да вали и се наложи организаторите да покрият корта.

След 50-минутно прекъсване условията станаха подходящи за игра отново, след като спря да вали и организаторите се погрижиха за корта, а мачът отново бе подновен.

21-годишният Димитров има две победи в четири мача срещу този съперник. Ако спечели срещу Андерсън, който е номер 32 в основната схема, във втория кръг Димитров ще играе с победителя от мача между Алберт Монтанес от Испания и Маркос Багдатис от Кипър.

Срещата може да наблюдавате на живо в секция „Актуално” в горния десен ъгъл на сайта.