Героят Балотели: Това бе най-чудесната нощ в моя живот

Това че моите роднини, близки и приятели дойдоха на този мач, ми даде сили

Ето какво казаха някои от футболистите на Италия след победата над Германия с 2:1 в полуфиналния мач на Евро 2012.

Марио Балотели (голмайсторът на "адзурите"):

"След като ме смениха се приближих към майка си и й казах: "Тези голове са за теб". Моята майка вече не е млада и на нея не и беше лесно да дойде тук, но тя го направи. Аз дълго чаках този момент, за да я направя щастлива.

Баща ми ще бъде на финала в Киев. Това че моите роднини, близки и приятели дойдоха на този мач, ми даде сили. Ще се постарая да стана голмайстор на Европейското първенство.

Аз вкарах своите голове след прекрасни подавания. Пасът на Касано бе просто фантастичен, подаването на Монтоливо - също.
Ще празнувам ли головете си? Да. И двата гола бяха важни и ни помогнаха да победим.

Това е най-чудесната нощ в моя живот, но се надявам в неделя да бъде още по-хубаво. Разбира се, разчитаме да победим испанците".

Джанлуиджи Буфон (вратар на Италия):
"Бях нервиран при последния съдийски сигнал, защото ние не празнуваме второ място. Бях гневен на самите нас, защото трябваше да избегнем последните пет трудни минути. Когато ти можеш да вкараш седем гола на Германия, трябва да вкараш седем, защото ако те бяха изравнили на 2:2, щеше да бъде 10:2 за тях след продълженията."

Андреа Барцали (защитник на Италия):
"Заслужавахме да победим, но страдахме през последните десет минути. Ние сме много организирани и когато ни липсва един играч, ние знаем, че можем да го заместим".

Барцали коментира и Марио Балотели: "Той е блестящ, той има много талант, но това е победа на отбора".

Джорджо Киелини
 (защитник на Италия):
"Това е невероятен мач, ние играхме срещу фантастичен отбор. Знаехме, че можем да им създадем някои проблеми.
Издържахме през 95-те минути и мисля, че заслужавахме да победим. В неделя ще бъдем още по-добри. Двата отбора имат своите силни и своите слаби страни. Ние вече играхме срещу тях и ги познаваме добре. Испанците са големият фаворит на първенството, но след мача тази вечер ние можем да ги победим".
Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките