СЗО счита за "крайно малка" вероятността oлимпийците в Рио да станат жертви на вируса Зика

СЗО счита за "крайно малка" вероятността oлимпийците в Рио да станат жертви на вируса Зика

"Би било подвеждащо да се каже, че отлагането на олимпийските игри ще позволи да се забави разпространението на болестта по целия свят"

 Световната здравна организация (СЗО) счита за "крайно малка" вероятността участниците на олимпийските игри в Рио де Жанейро да станат преносители на вируса Зика. Това заяви за агенция Ройтерс професор Дейвид Хейман, специалист по инфекциозни болести, който оглавява кризисния комитет на СЗО за вируса Зика.

 
"Проблемът не е в провеждането на олимпийските игри, а в това, че хората ще пътуват не само за спортните състезания. Следователно би било подвеждащо да се каже, че отлагането на олимпийските игри ще позволи да се забави разпространението на болестта по целия свят", коментира Хейман.
 
Той определи като "незначителна" вероятността спортистите да пренесат в своите страни вируса след края на олимпиадата.
 
"Хората пристигат и напускат Бразилия заради почивка, по работа и въобще по различни поводи. За олимпийските игри пътуването е само едно", добави професорът.
 
На Игрите в Рио това лято се очакват 10 500 спортисти и 500 000 туристи.
 
CT Interactive утвърждава лидерското си присъствие в Словакия с ново поколение гейминг съдържание

Тази стратегическа стъпка въвежда селекция от водещи заглавия

Весела Лечева и кметът на Враца проведоха работна среща преди домакинството на Олимпийския фестивал

Председателят на БОК Весела Лечева проведе работна среща с кмета на Враца Калин Каменов, информираха от БОК.

50 млади таланти участваха във финалния национален кастинг на Академия БФС

Българският футболен съюз поставя началото на дългосрочна инвестиция в бъдещето

ФИФА поздрави Меси за пренаписването на историята

Аржентинецът вече е най-резултатният футболист на световни първенства

МОК възстанови финансирането на БОК след близо година

Международният олимпийски комитет възстанови финансирането на Българския олимпийски комитет, което беше замразено близо една година.

Кърсти Ковънтри поздрави Весела Лечева за успешния финал на сагата в БОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри е поздравила Весела Лечева за успешния финал на сагата в Българския олимпийски комитет.