Германия триумфира в женската щафета на 4 по 100 метра

Германия триумфира в женската щафета на 4 по 100 метра

Германия спечели европейската титла на 4 по 100 метра при жените на първенството на Стария континент в Хелзинки (Финландия). Германките в състав Леена Гюнтер, Анне Цибис, Татяна Лофамакандра Пинто и Верена Зайлер триумфираха с най-добър резултат в Европа за сезона от 42,51 сек .

Германия спечели европейската титла на 4 по 100 метра при жените на първенството на Стария континент в Хелзинки (Финландия). Германките в състав Леена Гюнтер, Анне Цибис, Татяна Лофамакандра Пинто и Верена Зайлер триумфираха с най-добър резултат в Европа за сезона от 42,51 сек . За сребърните отличия се пребориха холандските спринтьорки с нов национален рекорд от 42,80 сек. Бронзовите отличия извоюваха поляканите с 43,06 сек.

Големите фаворитки за титлата и европейски шампионки от преди две години в Барселона – спринтьорките на Украйна, се провалиха, след като не успяха да си предадат щафетата между първи и втори пост, на които бягаха съответно сребърната медалистка на 100 м Олесия Пов и Наталия Погребняк. 

Саръбоюков с 2 титли и рекорд (ВИДЕО)

От Държавното първенство по лека атлетика

Титла за Христо Илиев на 100 м, но далеч от рекорда

Националната титла в спринта на 100 м при мъжете спечели Христо Илиев (Михаил Желев - Сливен), който триумфира с резултат 10.36 секунди.

Габриела Петрова със злато и изравнен личен рекорд за сезона на държавното

Габриела Петрова (Локомотив Пловдив) показа класата си и завоюва златото на държавното първенство по лека атлетика в тройния скок при жените с 14.37 метра

Божидар Саръбоюков атакува дубъл на националния шампионат

Божидар Саръбоюков отново ще преследва дубъл на националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени.

Виктория Ангелова - момичето с шапката и скока за историята

На главата й - каубойска шапка. На раменете - българското знаме. А срещу името й - титлата „европейска шампионка“.

Георги Павлов: Европейското първенство в Риети показа, че България има перспективни млади състезатели

"Поздравявам Виктория Ангелова за европейската титла в тройния скок", каза той