Апостол Апостолов пред Novsport.com: Бивш играч на Милан ще остане в Септември, искат и талант на Киево

Апостол Апостолов пред Novsport.com: Бивш играч на Милан ще остане в Септември, искат и талант на Киево

В Симитли очакват Антонио Михайлов, които проби в Италия. да играе за Септември през новия сезон

Кметът на Симитли и благодетел на футболния Септември даде специално интервю за Novsport.com преди началото на новия сезон, в което повдигна мъглата около отбора и даде надежда на феновете, че игралият в Милан Антонио Михайлов ще остане в тима. Втородивизионният отбор иска и Ради Кирилов, който е собственост на Киево, но засега той продължава с "летящите магаренца". ЦСКА също имаше интерес към Кирилов преди време.

Г-н Апостолов, отборът на Септември (Симитли) стартира предсезонната си подготовка. След полуфинала за Купата на България миналия сезон летвата пред вашия отбор е вдигната, вие какво мислите?
- Летвата пред нашия отбор винаги е била вдигната. Зависи от това какви цели ще си поставим ние. Както винаги и си поставяме по скромни цели и след това гледаме да вървим колкото се може по-напред.

Нещо за селекцията в отбора да кажете - с кои се разделяте и кои са новите футболисти?
- Има двама футболисти, които водят преговори с други отбори. Това са централният ни нападател Калоян Стоянов и  вратарят Веселин Ганев. Другото, което се знае, е, че към Андон Гущеров има оферти от 4-5 отбора от „А” група. Ние няма да му пречим. Чисто и просто ще изчакаме най-добрата оферта за самия футболист, не толкова за клуба. Наясно сме, че в днешните времена едва ли може да се очаква клубът да извлече големи финансови дивиденти с неговия трансфер. Като цяло си бяхме поставили за задача да привлечем един опитен футболист в средната линия. Мисля, че сме се договорили с такъв футболист. Става дума за Антон Костадинов, който игра за последно в Светкавица. Това беше основната трансферна цел на нашия отбор. Ще продължим около тримата опитни футболисти - Димитър Коемджиев, Атанас Николов и Тони Костадинов да изграждаме гръбнака на  отбора с местни момчета от нашата школа. Така че може би след година - две да имаме изцяло местен отбор. Няма да се хвърляме в излишни трансфери на псевдозвезди, от които си изпатихме в последните няколко сезона.

Виждаме, че юношата на Милан Антонио Михайлов също е на тренировката. Това означава ли, че той също остава в отбора?
- Антонио Михайлов със сигурност остава, даже снощи гледах с него и капитана на дублиращия отбор на Киево Ради Кирилов финала на европейското първенство. Тъй като не бях виждал от 10 дни Ради Кирилов го попитах дали има оферти от други отбори. Казах му, че имаме нужда от централен нападател, така че няма какво да чака и да започва подготовка със Септември (Симитли). Едва ли ще се стигне до такъв трансфер, но ако се случи нещо, той винаги е добре дошъл и ще погне много на отбора .Освен това си е наше момче с голямо сърце.

Какво става с базата в Крупник и спечеления проект за милиони?
- Като всеки проект, спечелен по оперативните програми на ЕС, сагата е с обявяването на обществената поръчка. Докато се излъчи фирмата изпълнител, знаете има обжалване и нещата могат да се забавят. Ние съумяхме така да приключим този процес. Най-вероятно в сряда или четвъртък ще подпишем договор с фирмата изпълнител, която вече се знае. Сигурно през следващата седмица ще започне реалната реконструкция на стадиона в с. Крупник. Очаква се развитие и за проекта в град Симитли. Очаква се да бъде обявена тръжна процедура в близките седмици. Ние можем само да се гордеем, тъй като до година-две  ще имаме най-модерната база в България.

 

Английски кондиционен треньор започва работа в Лудогорец

Джон Филипс бе назначен на работа при "орлите"

Станислав Генчев: Не е лесно да изпуснеш два гола и да вкараш трети

Старши треньорът на Локомотив София - Станислав Генчев, сподели мнението си след победата с 3:2 над Ботев Пловдив

Димитър Димитров: Не заслужавахме да загубим

Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров заяви, че „канарчетата“ изобщо не са заслужавали да загубят мача срещу Локомотив София

Локо София подчини Ботев Пд след късна драма в "Надежда"(ВИДЕО)

"Железничарите" не изпуснаха победата

НА ЖИВО: Локо Пд - Арда 0:2

Сблъсъка на "Лаута" следете на живо тук

ЦСКА с най-доброто във Варна срещу Черно море

Вижте групата на "червените"

Годой изпревари Икарди и Лаутаро Мартинес

Леандро Годой е човекът под пара в ЦСКА, като в последните 3 мача той вкара общо 6 гола и е с основен принос за отличната форма на „червените“, които натрупаха 8 поредни победи във всички турнири и сега на „Тича“ се целят в девета

НА ЖИВО: Локо Сф - Ботев Пд 2:2

Първия съботен мач от програмата следете тук

Генчев предупредил от играчите си преди мача с Ботев Пловдив

Треньорът на Локомотив (София) Станислав Генчев е провел разговор с един от основните си футболисти преди домакинството на Ботев (Пловдив)