СНИМКИ: Цар Симеон се върна с шампионска титла от държавното на шосе в Сливен

Нако Георгиев стана убедително шампион на часовника при юношите старша възраст

СНИМКИ: Цар Симеон се върна с  шампионска титла от държавното на шосе в Сливен

С поредна шампионска титла се завърна пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898"  от републиканското лично първенство на шосе за мъже и юноши старша възраст, коeто се проведе в Сливен. Спечели я младата надежда Нако Георгиев, който стана убедителен държавен шампион при юношите старша възраст в дисциплината индивидуално бягане по часовник.

По 19-километровото трасе на „часовника” 17-годишният пловдивчанин приложи брилянтна тактика и с отлична "езда" изпревари основните си конкуренти в крайното класиране. Нако постигна време с близо минута по-добро от останалия втори със среброто - Стоян Петков от КК „Бургас”. Трети се нареди юношеският национал Минко Донковски от КК"Хемус-1896" – Троян.

В същата дисциплина отборът на „Цар Симеон 1898” спокойно можеше да спечели още един медал, но Димчо Тафров изостана малко във финалните метри и по чудо изпусна бронза, като пловдивчанинът се класира четвърти, на минимална разлика – на няколко стотни от секундата от третия в подреждането - Минко Донковски.

Николай Михайлов, който се състезава в полския тим "Polkowice", спечели индивидуалното бягане по часовник при мъжете. Сребърният медал взе Спас Гюров  от тима "Несебър Шокблейз", а бронзовият - Евгени Балев, който сега кара за румънския "Тушнад". Победителят преодоля разстоянието от 38 километра за 23:36,34 мин., със средна скорост 48, 254 км/ч. 23-годишният Михайлов е включен в проектоолимпийския отбор за предстоящите игри в Лондон.

Дебютантът при мъжете - Любомир Николов от „Цар Симеон 1898” също за малко изпусна медал в „часовника” в надпреварата при състезателите до 23-годишна възраст и остана 4-ти в крайното класиране.

В общия старт при мъжете Данаил Петров, който се състезава за испанския тим “Caja Rural“, защити шампионската си титла на шосе от миналата година. Дидо стана шампион по 152-километровото трасе на държавното лично първенство, като казанлъчинът финишира с близо 3 минути пред пред втория – съгражданина си Георги Георгиев – също бивш състезател на „Цар Симеон 1898”, който сега кара за турския “Ласса“. Трети е Петър Панайотов от "Бургас", а лидерът на „Цар Симеон 1898” - Пламен Димов – 10-ти. При бегачите до 23 години, които стартираха заедно с мъжете, шампион стана Александър Алексиев от "Несебър Шокблейз".

След убедителната си победа Данаил Петров почти със сигурност ще заеме едно от двете места в олимпийския отбор на България за олимпиадата в Лондон.

Шампион в общия старт при юношите старша възраст, на 118 км, стана Дамян Костадинов от „Хемус“ – Троян. Младата надежда на „Цар Симеон 1898” Велизар Фурлански, също по чудо изпусна медал в тази дисциплина. Той финишира на 0:08 стотни от секундата от вицешампиона Валентин Нешев от ЦСКА и бронзовия медалист Минчо Дончев от "Лястовица-Казанлък".

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“