Джокера сломи Троицки в сръбския сблъсък на "Уимбълдън"

Номер 1 в света даде само седем гейма на своя сънародник и чака победителя от Гаске - Майер

Водачът в схемата Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира "Уимбълдън" след победа в три сета над своя сънародник Виктор Троицки - 6:3, 6:1, 6:3.

Защитаващият титлата си Джокович не остави шансове на съперника си и остава основен фаворит за трофея при мъжете. Джокович приключи мача за час и половина игра и очаква на четвъртфиналите победителя от срещата Ришар Гаске - Флориан Майер.

Новак Джокович отново бе принуден да играе под покрива на централния корт заради дъждовните облаци. Покривната конструкция бе използвана рядко след поставянето й през 2009 година, но тази година се налага по-често да влиза в употреба, за да приключват мачовете навреме заради капризите на времето. На практика Джокович игра всичките си мачове на "Уимбълдън" на закрито с изключение на дебютния си мач на турнира.

Заради дъжда всички останали мачове извън централния корт бяха прекратени и ще се доиграят днес. Един от фаворитите Анди Мъри води на Марин Чилич със 7:5 и 3:1, като срещата ще се доиграе по-късно днес.

Осминафинални срещи на турнира от Големия шлем по тенис "Уимбълдън", мъже:

(1) Новак Джокович (Сърбия) - Виктор Троицки (Сърбия) - 6:3, 6:1, 6:3
(3) Роджър Федерер (Швейцария) - Ксавие Малис (Белгия)- 7:6 (7:1), 6:1, 4:6, 6:3
(26) Михаил Южни (Русия) - Денис Истомин (Узбекистан) - 6:3, 5:7, 6:4, 6:7 (5:7), 7:5