Иван Сеферинов: Не подценихме кенийките и играхме с минимум грешки

Иван Сеферинов: Не подценихме кенийките и играхме с минимум грешки

Ще играят тези, които защитават достойно местата си на полето

Женският национален отбор победи Кения с 3:0 във втория си мач от турнира от световното Гран При в Аржентина. Ето и какво каза след мача за сайта на БФВолейбол volleyall.bg селекционерът на тима Иван Сеферинов:

"От мача на Кения с Аржентина в първия ден добихме представа, че африканките са сериозен отбор, който не е за подценяване. Затова направихме всичко възможно да бъдем напълно концентрирани и отговорни и не ги подценихме. Затова заложих на тези момичета, които се представиха най-добре в първите двама мача. Така и ще продължаваме – ще играят тези, които защитават достойно местата си на полето. Успяхме да играем с минимум грешки, докато кенийките действаха по-лошо от предишния ден, като допуснаха много грешки и ни улесниха да приключим по-бързо. Гледах после на живо в залата мача Аржентина – Доминиканска република и с победата си доминиканките доказаха, че са сериозен отбор и не случайно са седми в световната ранглиста. В тайбрека измъкнаха успеха от 7:12, благодарение на една много силна състезателка – Дела Круз, която накрая от 8 нападения постигна 7 точки. След този мач се радвам още повече, че ги победихме. Надявам се и срещу аржентинките да играем отново с минимум грешки и ще направим всичко възможно да търсим победата."
Тур загуби драматично в дебюта на Аспарух Аспарухов

Българинът се отчете с 14 точки

Мартин Атанасов с победа в Индонезия (ВИДЕО)

Световният вицешампион с националния отбор на България Мартин Атанасов постигна втора поредна победа с новия си клуб Джакарта Бхаянгкара Пресиси във Финалната четворка на индонезийската Proliga.

Марица (Пловдив) отнесе ЦСКА на полуфинал

Вторият мач е на 7 април в София

Бленджини се щракна с Яник Синер

Селекционерът на мъжкия национален отбор на България по волейбол Джанлоренцо Бленджини се срещна със своя сънародник Яник Синер в Монте Карло

Блестящи Мони Николов и Локомотив надвиха шампиона Зенит Казан (ВИДЕО)

Воденият от Пламен Константинов отбор поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия

Локомотив Авиа победи Нефтохимик 2010 в първия мач от полуфиналите (ВИДЕО)

Вторият мач от полуфиналната серия е на 6 април в Бургас