Ева Янева: Тези три победи тежат

Ева Янева: Тези три победи тежат

Няма еуфория от победите, защото сме уморени, а имаше и негативни фактори от условията тук, казва капитанката

Капитанката на женския национален отбор по волейбол на България Евя Янева заяви след победата над Аржентина и спечелването на първия турнир от световното Гран При, че отборът ни е показал характер и е преодолял всички трудности и несгоди. Ето още какво каза Ева Янева за официалния сайт на БФВолейбол:

"Тези три победи тежат и няма как да не сме доволни. Представихме се добре, въпреки тежките условия от пътуванията и студа. Отборът издържа, показаха характер и в крайна сметка си отиваме с това, за което дойдохме - три победи и трупане на опит. Не трябва да обръщане толкова внимание на състава и липсващите състезателки, важното е отборът да играе добре и като колектив. На игрището се усеща точно това - колективът. Няма еуфория от победите, защото сме уморени, а имаше и негативни фактори от условията тук. Показахме обаче, че тези неща са по-маловажни от целта, за която се борим. Тези три съперника лично за мен не са критерий за нивото ни. Да, аржентинките ще играят на олимпиада, а доминиканките са седми в световната ранглиста, но ние стоим по-добре като отбор от тях и играем по-чист волейбол. На втория турнир в Чехия определено ще е по-трудно, защото ще играем с два европейски отбора. Младите се включиха супер, играха със сърце и душа, без притеснение и задръжки. Мога само да ги поздравя".

Николов и Локомотив допуснаха обрат в полуфинала за Купата на Русия (ВИДЕО)

Само един Мони се оказа недостатъчен за отбора

Перуджа е на финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Шампионите на Италия очакват да научат името на съперника си

Александър Николов ще играе финал в азиатската Шампионска лига по волейбол

В спора за трофея Фулад Сирджан ще срещне победителя от втория полуфинал

Премия от 20 000 евро за шампионите във волейбола “Левски София” от генералния спонсор Palms Bet

Собствениците на генералния спонсор на клуба Мило Борисов и Роси МакКий присъстваха лично на церемонията и връчиха чека на „сините“ шампиони

Разпределителят на Левски се сбогува с отбора

Трикратният шампион със “сините” ще продължи кариерата си в Италия

Жасмин Величков остава в Монца и през следващия сезон

Българският тийнейджър се утвърди сред водещите реализатори в Италия