Локо (Сф) си намери вратар, защитник и нападател във възпоменателния мач за бате Начко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Марков и синовете на легендата - Мишо и Виктор - блестят за ветераните на "червено-черните"

Локомотив (Сф) почете 63-годишнината от рождението на своята легенда Атанас Михайлов с възпоменателен мач между отбор, съставен от ветерани на столичните „железничари”, и селекция от бивши национали и приятели на бате Начко, предаде репортер на Novsport.com.

Ветераните на Локо Сф: Румен Горанов, Боре Манолков, Георги Бонев, Димитър Васев, Чавдар Цветков, Ангел Колев, Трайко Соколов (к), Бойчо Величков, Нако Дойчев, Деян Василев, Венци Арсов, Вальо Дамянов, Ники Димитров, Кирил Метков, Вальо Николов, Иво Бонев, Боби Пунев, Николай Гигов, Виктор Михайлов
Старши треньор: Григор Петков

Национален отбор на България, ветерани и приятели: Боби Драгомиров, Сергей Ташков, Гошо Гинчев, Ники Цанев, Емо Спасов, Воин Войнов, Павел Панов, Христо Марашлиев, Иво Паргов, Ради Здравков, Георги Богданов, Адалберт Зафиров, Мартин Зафиров, Ангел Станков, Жан Филипов, Иво Аспарухов
Селекционер: Димитър Пенев

Нако Дойчев изведе Локо за 1:0 през първото полувреме. А в 25-ата минута Георги Богданов изравни. Малко преди това Румен Горанов спаси дузпа, бита от Павел Панов в долния десен ъгъл, като демонстрира завиден рефлекс.

При головата атака на Георги Богданов в 25-ата минута обаче Румен Горанов се подхлъзна и падна върху дясната си ръка, и трябваше бъде откаран с автомобил в болница, за да му бъде оказана медицинска помощ.

Истинска голеада се разрази през второто полувреме. Най-напред Вальо Николов – Пумата изведе „червено-черните” напред за 2:1. Не след дълго Стефан Лозанов изравни за отбора на звездите, след което играещият президент на Марек Иво Паргов отбелязва два последователни гола, като вторият беше истински шедьовър – от воле под гредата – и направи резултата 4:2 за звездите, селектирани от Димитър Пенев.

Така дойде звездното време на „червено-черните”. На терена бяха и двамата синове на Начко. Мишо Михайлов пое малко непривична за фамилията роля в центъра на защитата. Той блокира противниковите нападатели, а неговият брат – Виктор - бе на върха на атаката и типично в ролята на великия Начко развинти селекцията на Пената и отбеляза два последователни гола за 4:4.

Според регламента победител трябваше да има и той беше излъчен след изпълнения на дузпи. С тези 11-метрови удари пред погледа на Николай Гигов, президентът на Локо (Сф), който изгледа мача от тунела, макар че беше картотекиран, се роди нов вратар, достоен за актуалната селекция на „железничарите”. Това бе спортно-техническият директор Георги Марков, който спаси две дузпи. Една, бита от Паргов, и една – от Стефан Павлов. Мартин Зафиров пък се прояви на вратата на звездите и спаси дузпа на Виктор Михайлов. Но „червено-черните” футболисти бяха по-съсредоточени и с повече желание за победа отбелязаха гол в повече от бялата точка и с краен резултат 7:6 спечелиха мача в памет на Начко Михайлов.

В края на срещата беше връчена и възпоменателна купа на Нако Дойчев от Локо (София).

На мача не дойде премиерът Бойко Борисов поради неотложно държавно дело.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той