За попълването на състава на новата Втора професионална група БФС отправи покани до някои членове на В групите. Такива ще получат останалият втори на Северозапад Ботев (Враца), вторият на Североизток Калиакра, вторият на Югозапад Витоша (Бистрица), както и вторият на Югоизток Розова долина (Казанлък).
Ако някой от тях не отговори на критериите, е възможно да бъде поканен и Локомотив София, съобщава "Тема спорт".
В състава на Втора лига влизат деветте тима, запазили място в нея след сезон 2015/16, както и спечелилите промоция Несебър, Черноморец (Балчик) и Етър (Велико Търново).
Все още не е ясно кога ще стартира Втора лига. Най-вероятно е това да се случи в уикенда на 30 юни - седмица по-късно от Първа лига.
БФС покани Ботев (Вр), Калиакра, Витоша (Б) и Розова долина във втория ешелон




















