Бразилия се провали с гръм и трясък (ВИДЕО)

Скандален гол с ръка изхвърли Селесао от Копа Америка при загубата с 0:1 от Перу

Бразилия се провали с гръм и трясък и отпадна още в груповата фаза на Копа Америка Сентенарио след изненадваща загуба с 0:1 от Перу при спорни обстоятелства в последния мач от Група B на турнира.

Още по-шокиращо беше, че победният гол на Раул Руидиаз за перуанците падна след игра с ръка, която не бе видяна от съдиите. Бразилия не можа да мине своята група на Копа Америка за първи път от 1987 година.

Голът падна 15 минути преди края и мачът се превърна във фарс. Бразилците протестираха срещу гола, дошъл след игра с ръка, а главният съдия цели пет минути се съвещава със своя асистент на тъча преди да реши да зачете попадението.

Преди това Еквадор разгроми Хаити с 4:0 и заедно с Перу продължи напред към четвъртфиналите.

Селесао излезе за мача без наказания Каземиро, но младите звезди Габриел и Лукас Лима бяха титуляри. Дори равенство на „Жилет стейдиъм” във Фоксбъро, Масачузетс, класираше напред отбора на Дунга, но той се провали.

През първата част кариоките имаха претенции за две дузпи, но спъване на Лукас Лима не бе маркирано. Вилиян стреля малко над целта, а перуанският страж Галес спаси две положения.

Перу заигра много по-добре след почивката и успя да вкара в 75-ата минута. Анди Поло центира отдясно, а резервата Руидиас засече с ръка в мрежата за 1:0.

Само гол трябваше на Бразилия да се спаси, но той така и не падна до края и петкратният световен шампион напусна турнира рано-рано.

Преди това Еквадор разби Хаити с 4:0.

Енер Валенсия откри в 11-ата минута, а Хайме Айови удвои срещу аутсайдера в 20-ата. През втората част Нобоа и Луис Антонио Валенсия вкараха нови два гола за еквадорците.

Перу спечели групата със 7 точки и ще играе срещу Колумбия на четвъртфиналите в нощта на петък срещу събота.

Еквадор остана втори с 5 точки и ще спори с домакина САЩ на четвъртфиналите в нощта на четвъртък срещу петък.

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола