Драма с дузпи прати Колумбия на полуфинал (ВИДЕО)

Колумбийците се измъчиха срещу Перу, но все пак успяха

Отборът на Клумбия е вторият полуфиналист в трунира Копа Америка, след като късно тази нощ се наложи срещу Перу с дузпи. С резултат 4:2 при тях и 0:0 в редовното време, Хамес Родригес и компания успяха да стигнат полуфиналната фаза.

Те стартираха много добре срещата и първата сериозна възможност за тях се откри пред Карлос Бака, но нападателят на Милан не успя да се разпише. В 21-та минута Хамес Родригез нацели гредата за негово нещастие.

Втората част премина отново под диктовката на колумбийците, но те така и не стигнаха до ценния гол. Два удара на Бака не успяха да затруднят Перу, а след това именно перуанците се активизираха, като удар на Рамос беше спасен със сетни усилия ор Оспина.

При дузпите всички играчи на "инките" бяха точни, а Оспина парира ударите на Мигел Трауко, а Кристиан Куева прати топката в трибуните.

Така на 1/2 финалите Колубмия ще срещне победителя от четвъртфинала между Мексико и Чили.