За едно полувреме: Белгия стигна до най-изразителния си успех на еврофинали (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лукаку с два гола за класика над Ейре

Белгийският национален отбор направи решителна крачка към 1/8-финалите на Евро 2016.

„Червените дяволи” се наложиха с класическото 3:0 над Ирландия във втория си мач от група Е, като това е и най-изразителният им успех на еврофинали.

Така те заеха второто място във временното класиране с 3 точки, на 3 от лидера Италия и на 2 пред третия Швеция, който е и последният им съперник в потока.

Селекционерът им Марк Вилмотс отново гласува доверие на разочаровалия в дебютния двубой Ромело Лукаку, а той му се отблагодари с две попадения.

За разлика от нападателя, полузащитниците Маруан Фелайни и Раджа Наинголан загубиха титулярните си места за сметка на Муса Дембеле и Яник Ферейра Караско.

Белгийците започнаха по-силно двубоя в Бордо и първата чиста голова възможност се откри пред капитана им Еден Азар. В 21-ата минута той получи страхотен пас, но от десетина метра стреля над вратата.

Малко след това Караско се разписа с глава, но попадението му бе справедливо отменено заради засада.

Така в крайна сметка първата част приключи без попадения, а вратарят на ирландците Дарън Рандолф направи повече подавания от всеки свой съотборник до почивката.

Веднага след нея пък Белгия нанесе своя удар.

Ромело Лукаку овладя след свободен удар, изпълнен от Ирландия, а после подаде към Кевин де Бройне.

Халфът напредна отлично по десния фланг, след което пусна към връхлитащия Лукаку.

Нападателят спря топката и с второто си докосване я прати технично в долния ъгъл от границата на пеналта, за да открие резултата с петия си гол в последните шест мача за Белгия в 48-ата минута.

После островитяните се опитаха да отговорят, но това отвори пространство пред белгийците, които ги използваха по най-добрия начин.

В 61-ата минута, след поредната образцова контраатака, Аксел Витсел се разписа с глава и направи резултата 2:0.

Не след дълго отново Лукаку оформи класиката. Това се случи в 70-ата минута, когато Еден Азар пробяга с топка в крака половината терен и подаде към стрелеца, който от точката за изпълнение на дузпа не сгреши – 3:0.

В заключителните минути нападателят на Евертън бе заменен от футболиста на Ливърпул Кристиан Бентеке, за да получи заслужени аплодисменти от публиката.

След поражението Ирландия остана с една точка в актива си, спечелена след ремито 1:1 срещу Швеция, а последният мач на тима от групата е срещу класиралия се вече за 1/8-финалите отбор на Италия.

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"