Масови арести на букмейкъри в Тайланд

Масови арести на букмейкъри в Тайланд

Евро 2016 активизира много и нелегалните залози

Провеждащото се във Франция европейско първенство създава проблеми не само на местната полиция, но и на тази в Азия. В Тайланд от началото на турнира са арестувани 1192 души, занимаващи се с незаконни залагания. По-голямата част от задържаните са клиенти, но сред тях има 15 букмейкъри и 13 оператори на онлайн залагания. Срещу всичките са повдигнати обвинения и ще бъдат съдени по бързата процедура.

Само преди месец полицията в Банкок разкри, че е създаден специален отдел, който да се занимава изцяло с тази дейност по време на финалите във Франция, пише "Труд".

В специален доклад по случая се разкрива, че сред арестуваните има и 4 южнокорейци, които по традиция са в основата на нелегалните залози в Азия.

Ситуацията в Малайзия не е по-различна. Само през първата седмица от Евро 2016 са задържани 60 букмейкъри. За справка за цялото първенство Евро 2012 арестуваните са били общо 100.

Малайзийската полиция следи за залагания и в приложенията за смартфони - уотсъп, фейсбук, уичат. До момента са иззети десетки мобилни устройства, преносими рутери, лаптопи и компютри.

В Джакарта, столицата на Индонезия, бяха арестувани други двама букмейкъри, както и един клиент. Тримата вече са подведени под отговорност, а законът предвижда затвор до 4 години.

Във Виетнам също полицията следи изкъсо за подобен вид злоупотреби, а най-свободно е в Китай, където до момента полицията не е обявила резултати от подобен род операции.

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика

Бивш тим на Стоичков поиска Левандовски

Бъдещето на нападателя остава неясно

Роналдо пак си пусна снимка от Ал-Насър

Кристиано Роналдо публикува снимка в социалните мрежи от работата си в Ал-Насър

Самият Паненка разкритикува Браим Диас за дузпата във финала на КАН

Звездата на Мароко Браим Диас продължава да получава критики за пропуснатата си дузпа в стил “Паненка” във финала на Купата на африканските нации срещу Сенегал, която лиши неговия тим от трофея в турнира