Тодор Скримов под въпрос за турнира от Световната лига в Сърбия

Теодор Тодоров хвърля шината и започва рехабилитация

Мъжкият национален отбор по волейбол на България пристигна в Сърбия, където от четвъртък до събота (23-25 юни) ще се проведе вторият турнир от първа група на Световната лига. Съперници на нашите са домакините, Бразилия и Иран. Мачовете ще се играят в зала „Пионир“ в Белград.

Волейболистите ни направиха фитнес тази сутрин. Следобяд имат тренировка в официалната зала. Заниманието най-вероятно ще бъде пропуснато от Тодор Скримов, който все още се възстановява от контузия в глезена и е на облекчен режим. От щаба на тима се надяват посрещачът да бъде на линия за срещите на „лъвовете“ в сръбската столица. Скримов стъпи накриво и получи травмата във втория гейм от мача срещу Русия в Калининград, който "трикольорите" загубиха с 1:3.

Националът Теодор Тодоров, който преди три седмици претърпя хирургическа интервенция на сухожилие в дясното рамо, хвърля от днес шината. Волейболистът заминава утре за Италия, където му предстои преглед при доктора и двуседмична физиотерапия. В процеса на възстановяване той ще има още няколко посещения до Италия. Според лекуващия го професор оперираното сухожилие ще е възстановено до 3-4 месеца. Теодор Тодоров обаче ще бъде готов на 100% за игра в началото на декември.

В първия си двубой утре, 23 юни, от 17:00 ч (б.в) националите срещат Иран. Мачът ще бъде предаван на живо по БНТ.