България загуби и от Иран в Световната лига след безобразна игра (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Лъвовете" спечелиха първия гейм, но после всичко се срути и записахме четвърта поредна загуба

Българският национален отбор по волейбол загуби четвърти пореден мач в Световната лига по волейбол след неприятно 1:3 гейма от Иран (25:18, 20:25, 23:25, 20:25). Така отборът на Пламен Константинов започна зле и турнира в Сърбия пред почти празните трибуни на спортната зала „Александър Николич”.

Мачът започна добре за България и водехме с 8-5 при първото прекъсване в началния гейм. Вторият технически таймаут дойде при 16-12 и иранската защита не се справяше с мощните атаки на трикольорите. Иран спаси първия сетбол, но при втория тройната българска блокада приключи частта при 25:18.

След това обаче всичко се развали. Иран поведе с 8:5 във втората част, Константинов взе прекъсване при 8:12, но правехме много грешки и резултатът стана 11:16 при второто прекъсване. Нашето посрещане не беше на ниво и Иран изравни след 25:20.

Третият гейм бе най-оспорван, но пак подарихме лесни точки на иранците, които се откъснаха в ключов момент при 16:13. Намалихме на 15:16, но тогава две поредни точки за Иран доведоха до ново българско прекъсване. Добрахме се до 23:24, но Иран си взе точката и поведе с 2:1 сета след 25:23.

В четвъртия гейм Иран водеше с 8:7 и пак дръпна в средата на гейма при 16:12. Нашата игра не приличаше на нищо и набързо се предадохме при 14:20. При тази разлика връщане нямаше и Иран сложи точка на мача при 25:20.

Утре, петък, от 20:00 играем срещу домакина Сърбия.