Ана Фенингер направи дългоочакваното си завръщане на пистата

Ана Фенингер направи дългоочакваното си завръщане на пистата

Австрийката, която вече носи фамилията Файт, пропусна целия изминал сезон

Двукратната носителка на Световната купа Ана Фенингер направи първа тренировка на сняг, след като заради контузия на коляното пропусна целия сезон 2015/2016 в алпийските ски. Фенингер, която през април сключи брак и вече ще носи фамилията Файт, публикува в профила си във "Фейсбук" клипче със своето спускане на глетчера Мьолталер.

Австрийката скъса кръстни връзки на дясното коляно по време на тренировка в края на октомври миналата година, претърпя операция и пропусна целия сезон в алпийските ски.

"След толкова много дни без ски отново съм на сняг и това е страхотно. Знам, че все съм съм далече от състезанията и трябва да измина доста дълъг път, но днес съм най-щастливата жена на света", написа австрийката.

Ана Файт е олимпийска шампионка в супергигантския слалом и сребърна медалистка в гигантския слалом от Сочи 2014. Тя има общо осем медала в кариерата си от олимпийски игри и световни първенства.

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.