Ботев (Пд) започна с победа в контролите, Иван Стоянов с два гола (ВИДЕО)

„Канарчетата” се наложиха с 4:1 над третодивизионния Евроколеж

Ботев (Пловдив) започна с победа контролите от лятната си подготовка. „Канарчетата” победиха третодивизионния Евроколеж с 4:1. Двубоят се проведе на стадион „Ангел Кънчев” в Трявна.

Отборът на старши треньора Николай Костов надигра съперника си резултатът можеше да е по-категоричен. Евроколеж вече игра с шампиона на България Лудогорец и загуби с 0:7.

В срещата взеха участие новите попълнения на „жълто-черните” – Милен Кикарин, Крум Стоянов, Жоао Пауло, Фелипе Бризола, Цветомир Панов, Иван Стоянов и Рафаел, както и каращият проби нападател Даниел Кутев.

Голмайстор в контролата стана младият нападател Кристиян Димитров. Той се разписа в 29-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов.

Единственият точен удар, който отборът на Евроколеж успя да отправи за първата част, бе дело на Николай Николов, който опита късмета си от дистанция.

В 74-ата минута Жоао Пауло пропиля отлична възможност за гол. Той бе изведен сам срещу вратаря и стреля с левия крак, но прати покрай вратата.

След това последва голова вихрушка. В 76-ата минута Иван Стоянов удвои след красиво попадение. Той бе изведен зад защитата и след като овладя топката я прати неспасяемо в левия ъгъл.

Тимът на Евроколеж намали след единствената си атака за второто полувреме. Точен бе за третодивизиония тим е юношата на Ботев Пламен Упинов.

В 83-ата минута Стоянов отново вкара. Той получи пас от Серкан Юсеин и не остави шансове на вратаря с плътен удар.

Крайният резултат бе оформен от Лъчезар Балтанов след отлична многоходова комбинация. Иван Стоянов намери технично с пета Крум Стоянов, който от аут линията върна топката към точката на изпълнение на дузпа и капитанът на Ботев я изпрати в мрежата за 4:1.

В останалите проверки "канарчетата" ще премерят сили последователно с "Оборище" (29.06), "Етър" (06.07), "Нефтохимик" (10.07), "Септември" (Сф) (17.07) и "Етникос" (Кипър) (22.07).

Състав на Ботев Пд:

Мартин Димитров, Рангел Игнатов, Кристиан Димитров, Георги Купенов, Милен Кикарин, Радослав Апостолов, Меледже Омнибек, Асен Чандъров, Даниел Кутев, Исмет Рамадан, Милко Георгиев.

Съставът на Ботев за второто полувреме: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Рафаел, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Бризола, Жоао Пауло, Иван Стоянов, Наско Милев

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен