29 юни 2016 20:49
Виктор Петков

Динамо (Москва) спря победната серия на Лудогорец в подготовката (+ВИДЕО)

Официален сайт на Лудогорец

Шампионът на България Лудогорец за пръв път не успя да победи през тазгодишната си лятната подготовка, завършвайки 1:1 с Динамо (Москва).

В мача, изигран на "SVK-Arena" в Кирхбихъл, Австрия, резултатът бе открит от Динамо чрез Зотов, но четири минути преди края на първата част Марселиньо върна равенството.

Лудогорец започна по-активно срещата и футболистите на Георги Дерменджиев прилагаха дълбока преса в първите минути.

Първата възможност за разградчани се откри пред Лукоки, който бе изведен от Марселиньо, но топката излезе извън очертанията на вратата.

В 13-та минута руският тим стигна до първия си удар към вратата, но топката не намери рамката на Стоянов. След това последователно Вандерсон и Бечирай размениха по един шут към двете врати, но без успех.

В 28-та минута Динамо успя да открие резултата чрез Зотов. След добър пробив по левия фланг, Терехов центрира в наказателното поле, където халфът на Динамо реализира.

В 35-та минута Лукоки изпробва рефлекса на Шунин, но вратарят на руснаците успя да се намеси добре.

В 41-та минута Лудогорец изравни резултата, след като Марселиньо реализира страхното попадение от пряк свободен удар, след като прехвърли стената на съперника.

Втората част започна интересно и в 50-та минута Панченко уцели гредата след удар от далечно разстояние.

В 72-та минута Марселиньо бе спрян по-твърдо от руски защитник и това доведе до прехвърчане на искри между футболисти на двата отбора.

Малко след това на терена се появиха Кешада и Кешеру, които внесоха острота в играта на българския шампион.

В 87-та минута новото попълнение на Лудогорец Густаво Кампаняро направи дебют в Австрия за новия си отбор, но не успя да влечатли за малкото минути, които му бяха дадени от Георги Дерменджиев.