Фелпс се класира за Олимпиадата и в дисциплината 100 метра бътърфлай

Фелпс се класира за Олимпиадата и в дисциплината 100 метра бътърфлай

В знаменитата си кариера 31-годишният американец има рекордните 22 олимпийски медала

Майкъл Фелпс завърши на първо място на 100 метра бътърфлай в последния си старт на олимпийските квалификации на САЩ по плуване.

Световният рекордьор и трикратен олимпийски шампион в дисциплината спечели с време 51.00 секунди на финала, за да си осигури квота за Рио 2016.

Фелпс ще участва за последен пети път на олимпийски игри през август, след като взе визи за общо три индивидуални дисциплини - 100 и 200 метра бътърфлай и 200 метра съчетано плуване.

В знаменитата си кариера 31-годишният американец има рекордните 22 олимпийски медала, 18 от които златни.

Нейтън Ейдриан ще се състезава на Олимпиадата в Рио и в спринта на 50 метра свободен стил, след като спечели първото място с 21,51 секунди пред Антъни Ървин и олимпийския вицешампион от Лондон 2012 Калън Джоунс.

Ейдриан ще плува и на 100 метра свободен стил на Игрите в Бразилия. Мая ДиРадо при жените също си осигури квота за три дисциплини, след като беше най-бърза на 200 метра гръб с 2:06.90 минути, изпреварвайки олимпийската шампионка и световна рекордьорка Миси Франклин.

23-годишната ДиРадо, която ще дебютира на Олимпиада, ще се състезава още на 200 и на 400 метра съчетано плуване, в които също беше най-бърза в пресявките.

 
Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване