Клижан вдигна титлата в Хамбург за 59 минути

Клижан вдигна титлата в Хамбург за 59 минути

Словакът не остави шансове на Пабло Куевас

Словакът Мартин Клижан спечели турнира по тенис в Хамбург и вдигна втора титла за годината. Клижан се справи със сочения за фаворит номер 3 в схемата на турнира Пабло Куевас (Уругвай) за 59 минути, след като го победи с 6:1, 6:4.

Куевас изглеждаше солидно през целия турнир, като не само че не загуби сет, но и нямаше нито един инкасиран пробив. Но днес в първия сет Клижан просто мина през него с лекота, като вкара и 84 процента от първия си сервис.

Предишният триумф на Клижан през този сезон е от февруари в Ротердам, като вече има пет от пет победи във финали.

 

 

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.