Кубрат Пулев сред най-подходящите съперници на Уайлдър

Кубрат Пулев сред най-подходящите съперници на Уайлдър

Евентуален двубой е възможен следващата година

Кубрат Пулев е сред най-подходящите съперници на шампиона на Световния боксов съвет Дионтей Уайлдър, пише Boxing News Online. Българинът е поставен под №4 сред потенциалните опоненти, като пред него са Антъни Джошуа, Дейвид Хей и Джоузеф Паркър. От изданието подчертават победата на Пулев над Дерек Чисора, но като недостатък е посочен фактът, че българинът не е познат извън Щатите, тъй като не се е боксирал извън Европа.

 

"В момента българинът е на трето място в ранглистата, а съвсем наскоро надви по точки Дерек Чисора. С това той продължава да поддържа ниво в категорията, записвайки трета поредна победа след поражението от Владимир Кличко през 2014-а. 35-годишният боксьор има солидно CV. Той може да бъде най-сериозният опонент, който Уайлдър е срещал, въпреки че не е много познат в Щатите. Причината е, че никога не се е боксирал извън Европа."

 

Евентуален двубой между Пулев и Уайлдър е възможен едва следващата година, тъй като американецът е със счупена ръка и тепърва ще се възстановява от тежката контузия.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец

Боксът отчете добра година, но иска ищо

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински заяви, че няма какво повече да желае от представянето на българските състезали през 2026 година.

КИБИ Сандански с 10 медала от  3-ти турнир Шотокан Карате-До „MAX KUP“

На снимката: Розалия Динева - 1-во място и Василена Якимова - 2-ро място

България приема Евро 2026 по бокс

България ще е домакин на Евро 2026 по бокс за мъже и жени през септември, а надпреварата ще бъде в София, съобщава bTV.

Калина Бояджиева спечели три титли на Световното първенство по кикбокс

Българските национали заслужиха общо 20 отличия на шампионата