България се класира за четвъртфиналите на европейското по стрийт футбол

Три мача преди края на квалификационната фаза националите имат актив от 18 точки и са с 9 точки преди деветите в класирането Словакия, Португалия и Белгия

България се класира за 1/4-финалите на европейското първенство по стрийт футбол в германския град Прора. Три мача преди края на квалификационната фаза националите имат актив от 18 точки и са с 9 точки преди деветите в класирането Словакия, Португалия и Белгия, които вече победиха в директни двубои. По регламент първите осем състава в крайното класиране след квалификациите продължават на четвъртфинал.

България е на четвърто място във временното класиране на европейското първенство след десетте кръга от първия ден на турнира. Националите записаха вчера пет победи, три равенства и две загуби, а в неделя им предстоят последните три мача от квалификационната фаза на състезанието срещу Швеция, Русия и Унгария. Първи с пълен актив от 30 точки са миналогодишните шампиони от Латвия, следвани от Унгария (28 точки) и Германия (21 точки).

В турнира участват общо 14 мъжки състава, които играят по една среща помежду си в квалификациите. Двубоите са с продължителност 4 минути и се провеждат във формат с трима полеви играчи, без вратар, на игрище с размер 10х15 метра, врата с дължина 2 метра и височина 1 метър. В 1/4-финалите първият среща осмия в крайното класиране на квалификационната фаза,  вторият среща седмия, третият – шестия, а четвъртият – петия.

Вчера България стартира с победа 4:3 над Литва, но последваха две равенства с Дания (2:2) и Люксембург (3:3). В четвъртия си мач националите срещнаха шампиона Латвия и загубиха след колеблива игра с 2:4. Последва равенство с Полша (1:1) и победи над Финландия (3:2), Португалия (4:1) и Словакия (4:0). В предпоследния си мач националите играха със състава на домакините от Германия. Българите поведоха в резултата, но германците изравниха. Последва второ попадение за България, което се оказа отменено в края на срещата, въпреки че реферът не даде никакви индикации за това по време на мача. До края на двубоя германците  вкараха втори гол от спорна дузпа, отсъдена заради шпагат на български играч. В крайна сметка мачът завърши 2:1 за домакините. В последния си мач за деня България надигра Белгия с 3:0.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Геноа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1