ФИНА не допусна седем руснаци до турнира по плуване

Международната федерация по плувни спортове (ФИНА) не допусна седем руски спортисти до олимпийските игри, като трима от тях са разследвани наскоро за връзки с допинг скандала в страната и имат забрани дори от родната федерация.

Най-популярното име е Юлия Ефимова, която е световен шампион в дисциплината 100 метра бруст.

Според ФИНА, свързаните с приключилото разследване на Международната антидопингова агенция (УАДА) и Ричард Макларън нямат право да участват на олимпийски игри.

Сред тях са сребърният медалист от Пекин и бронзов от Лондон - Никита Лобинцев, бронзовият медалист Владимир Морозов и световната рекордьорка за младежи Дария Устинова.

Закриха 15-ите параолимпийски игри (СНИМКИ)

Китай завърши на първо място в класирането по медали със 105 златни, 81 сребърни и 57 бронзови, Ружди Ружди спечели злато за България

Ирански параолимпиец почина след катастрофа по време на състезание

По случая вече се води разследване

Християн Стоянов седми на 1500 м на Параолимпиадата

Стоянов, който на 18 години е най-млад от българите на форума, финишира за 4:08.99 минути

Ружди Ружди спечели злато за България на Параолимпиадата в Рио

Титлата на българина в тласкането на гюле идва и със световен рекорд от 12.33 метра

Аржентинец бе изгонен от Рио заради допинг

Официалното наказание ще бъде обявено след отварянето на Б-пробата

МОК: Решително осъждаме методи, които целят да очернят чисти спортисти

Комитетът подчерта, че сестрите Уилямс и Симон Байлс не са нарушавали антидопинговите правила

Милена Тодорова не успя да стигне финала на 10 метра пушка

Тя даде резултат от 628.6 точки и се нареди на 22-ро място в квалификацията сред 34 участници

Четирима параолимпийци бягаха по-бързо от олимпийския шампион на 1500 м

Алжирецът Абделатиф Бака спечели златния медал на 1500 метра в клас Т13 (хора със зрителни увреждания)