Григор Димитров стартира с мъчен успех над японец в Торонто (ВИДЕО)

Гришо успя да обърне 107-ия в света Юичи Сугита

Григор Димитров започна с много трудна победа участието си на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Торонто.

Българинът се измъчи, но все пак би с 2-1 сета 107-ия в ранглистата японец Юичи Сугита.

В отделните части хасковлията се наложи с 5:7, 7:6 (5), 6:4, а самият мач продължи близо два часа.

Срещата започна лошо за Гришо, който допусна пробив още в първия гейм и впоследствие се стигна до резултат 0:4, а после и до 1:5.

Последва страхотна серия на Димитров и той изравни до 5:5, ала пак допусна пробив и Сугита затвори първата част при 7:5.

Втората също не започна обнадеждаващо за Димитров и след серия пробиви съперникът му поведе с 3:1 гейма.

Григор успя да изравни за 3:3, а в последствие се стигна до тайбрек, където драма също не липсваше. Японецът поведе с 5:2 точки и се доближи максимално до успеха, но Димитров успя да обърне до 7:5.

В решаващия трети сет българинът сервира отлично и това си каза думата.

Димитров успя да направи един брейк, който се оказа напълно достатъчен да вземе успеха и да се класира за втори.

Там българинът ще играе срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Денис Шаповалов.