Фенербахче се наложи над Монако в Истанбул

Първият двубой между тези съперници от III кръг на Шампионската лига завърши 2:1

Фенербахче победи с 2:1 Монако в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

И двата гола за гранда от Истанбул вкара Емануел Еменике. Точен за монегаските беше Радамел Фалкао.

Нигериецът откри резултата в 39-ата минута, след като се пребори със защитник и след това прониза ветерана Морган де Санктис.

Малко преди почивката обаче Радамел Фалкао изравни. Колумбиецът се възползва от карамбол в наказателното поле, за да се разпише с акробатичен удар.

Победното попадение падна в средата на втората част, когато новото попълнение на Фенербахче Грегори ван дер Вийл центрира отлично към Еменике, който с воле донесе успеха на тима си.