Ботев и Локо не успяха да се победят и оставиха Пловдив без господар (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дербито в Бургас завърши 1:1, като фенски прояви не липсваха

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят в дербито от първия кръг на Първа професионална лига, след като завършиха мача помежду си при резултат 1:1. Головете паднаха през втората част, като първо „смърфовете“ откриха чрез Дани Кики, а след това Иван Стоянов възстанови равенството.

Срещата не мина и без фенски прояви, като на три пъти бяха хвърляни димки от феновете на Ботев, които накараха главния съдия Ивайло Стоянов да прекъсне играта. След гола на Ботев пък привърженик на „канарчетата“ нахлу на терена и бе изведен от полицията.

Началото на срещата бе равностойно, като първата сериозна опасност пред някоя от двете врати дойде в 4-та минута, когато при опит за изчистване на топката от наказателното си поле, Крум Стоянов сякаш остави съмнения за игра с ръка, но дузпа не бе отсъдена.

Три минути по-късно Иван Стоянов проби в наказателното поле на Локомотив, възползвайки се от грешка на Везелов, но защитникът поправи грешката си. В 12-та минута Умарбаев бе намерен с дълъг пас по земя зад защитата на Ботев, но малко преди да намери Камбуров пред вратата, Георги Георгиев блокира подаването му.

В следващите двайсетина минути най-интересното в мача бяха хвърлените димки от феновете на Ботев, поради което за момент срещата бе прекъсната. В 30-та минута при наглед безопасно изритване на топката, Стение дос Сантос се оказа покрит от защитата на „смърфовете“ и се опита да намери съотборник в наказателното поле, но Везалов се намеси в последния момент.

В самия край на първата част дойде и най-чистото положение за полувремето, когато Марчев беше намерен абсолютно сам пред вратата на Ботев. Крилото на Локомотив направи плонж и прати удар с глава, но Георги Георгиев показа завиден рефлекс и спаси с една ръка.

Втората част започна много добре за Ботев, като още в 47-та минута Фелипе Бризола стреля към вратата, но топката мина на сантиметри от страничната греда. В 62-та минута Илко Пиргов спаси много силен и точен удар на Жоао Паоло.

В 67-та минута Локомотив успя да изненада Ботев и да стигне до гол. Симеон Райков беше намерен с дълъг пас в наказателното поле, той успя да се освободи и стреля към вратата. Георги Георгиев парира шута, но Дани Кики прати нов изстрел, който рикушира в крака на Радослав Терзиев и влетя в мрежата.

В следващите две минути имаше шанс за гол и пред двата тима, но Райнов и Жоао Паоло не успяха да се разпишат.

В 75-та минута Ботев стигна до изравнителния гол, след като Иван Стоянов беше намерен зад гърба на защитата на Локо от Жоао Паоло и успя да прехвърли технично Илко Пиргов. От показаните повторения обаче остана съмнение, че Стоанов е бил в положение на засада.

До края на срещата двата отбора не успяха да стигнат до победата и си поделиха точките в първия си мач от новия сезон. В следващия кръг Локомотив се изправя срещу Левски, а Ботев ще мери сили с Лудогорец.