Илиан Илиев за гола на Ботев: Засада, която съдията няма как да не види, грешката не е случайна

„Имаше и дузпа в петата минута, но не я видяха”, сърди се треньорът на Локо (Пд) след ремито в градското дерби

„Не се получи много качествен двубой.”

Това призна треньорът на Локомотив (Пловдив) Илиан Илиев, след като неговият тим стартира в Първа професионална лига с реми 1:1 срещу градския съперник Ботев. Мачът се игра на стадион „Лазур” в Бургас и бе предшестван от сериозни сблъсъци между феновете, а след неговия край наставникът на „смърфовете” изказа недоволство от изравнителния гол на съперника, който според него е бил след явна засада.

„Не стана много хубав мач, Може би заради нервност, защото в дербито никой не обича да губи. Накрая чак започнахме да практикуваме нашата игра и мисля, че ако има отбор, който да съжалява повече за пропуснатата победа, това сме ние. Имахме по-чистите голови положения, но като цяло според мен двата тима имат повече потенциал във футболно отношение. Все пак обаче и залогът е голям, и дербито е сериозен мач. Искахме да предпазим футболистите от тази нервност,която си личеше, че имаше, но успяхме да играем както можем. За съжаление допуснахме да ни изравнят. След това имахме ситуации, но това е част от играта. В тактически план това, което бяхме замислили, го направихме. Малко повече време или повече агресивност в завършващата фаза ни липсваше.”

За пропуските на „черно-белите” в Бургас:

„Трябва да ги приемем, защото футболът е игра и положения се пропускат. Иначе трябваше да отбележим втори гол веднага след първия. Пак казвам обаче, че бяха доста нервни и двата отбора, особено в началото. Първите 20-30 минути трудно се правеха 3-4 точни паса.”

Дали напрежението е повлияло на „смърфовете”?

„Не можем да опазим футболистите от напрежението. Имаме доста неща, които трябва да подобряваме. Времето не бе прекрасно като за първи мач от първенството.”

За следващия съперник Левски:

„Нека първо починем, във вторник започваме подготовка, а съперникът няма нужда от представяне.  Хората се надявам да дойдат и да ни подкрепят на „Лаута”. Съжалявам, че не можахме да им донесем победа в дербито.”

За изравнителния гол на Ботев:

„Това е засада, която съдията няма как да не види, а така той повлиява много сериозно на играта. Същият страничен съдия повлия и още в петата минута, когато имаше игра с ръка от неговата страна. Това не е случайна грешка. Съдиите обичат да казват, че премигват и пропускат определени ситуации. Преди години пак на този стадион го сториха в полза на един софийски отбор. Днес имаше дузпа в петата минута и не я видяха. Засадата също не я отбелязаха, не можеш да правиш такива грешки. Главният съдия се справи много добре, но към страничните имам големи забележки. Приемам резултата, но не по този начин, а знаете, че не обичам да коментирам съдиите. ”