Братя Брайън се отказаха от Рио заради вируса Зика

Братя Брайън се отказаха от Рио заради вируса Зика

По същата причина в Олимпиадата няма да участват Халеп, Раонич, Бердих и дуетът Куери/ Иснър

Американските тенисисти Боб и Майк Брайън ще пропуснат Олимпиадата в Рио де Жанейро заради опасения от вируса Зика.

Братята са поредните спортисти, които отказват да се състезават заради епидемията от Зика.

"Въпреки нашето желание да се сражаваме за победа на Олимпиадата, ние на първо място се явяваме мъже и бащи, семейството за нас е над всичко", се казва в комюнике на братя Брайън.

По същата причина в Рио няма да играят Симона Халеп, Милош Раонич, Томаш Бердих и дуетът Сам Куери/Джон Иснър.

Българските представители Григор Димитров и Цветана Пиронкова, която се омъжи по-рано този месец, нямат опасения от вируса и ще представят страната ни на първата Олимпиада в Южна Америка.

Братята Брайън триумфираха със златните медали на двойки на Олимпиадата в Лондон през 2012 г., а на предните Игри в Пекин взеха бронзовите медали. 

Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него