Трето място за Петър Петров на Световния шампионат по мотокрос в Белгия

След 14 кръга от шампионата в МХ2 българинът е на 8-о място в генералното класиране за сезона с 319 точки

Страхотно представяне на Петър Петров (Monster Energy Kawasaki Team) по време на 14-ия кръг на Световния шампионат по мотокрос МХ2 в Ломел, Белгия. Българинът финишира трети в крайното подреждане и се качи на подуима за награждаване.

На „домашното” трасе Петров направи сериозна заявка за призовите места  още на квалификацията , където даде второ време, а през днешния ден в първия манш Петров се представи страхотно и финишира след победителя Макс Ансти (Великобритания). Във втория , нашия пилот влезе в първия завой 5-ти, а точно след скока имаше контакт между него и Симоне Бернардини (Италия), но за щастие нищо сериозно и двамата продължиха състезанието. Петров върна малко газта и се движеше дълго време осми, за да финишира на 6-то място и с общо 37 точки от двата манша се нареди 3-ти в крайното подреждане за кръга в Белгия.

След края на състезанието мениджърът на Петров Боян Станчев заяви, че българина е карал за пореден път с контузия в рамото и в следващите дни ще направи обстоен медицински преглед, след който ще стане ясно колко време ще почива и няма да участва в състезания родния пилот. Другият българин на трасето в Ломел Майкъл Иванов (Marccheti KTM Team) се представи добре, имайки предвид , че тази година е неговия дебют в световния елит и Майкъл остана на 27 –мо място (1 манш- 24 място, 2 манш – 23 място) .

След 14 кръга от шампионата в МХ2 Петър Петров е на 8-мо място в генералното класиране за сезона с 319 точки, а Майкъл Иванов е 41-и с актив от 11 точки.

Испанец пренаписа историята на Мото GP

Маверик Винялес спечели спринтовото състезание в MotoGP на пистата в Остин

Рекорден брой отбори на "EKO 12 часа на България"

Българинът умишлено избута съперник в стената

Александър Томов: За мен е чест да участвам в Европейския рали шампионат през 2024г.

"Амбициран съм да се представя достойно и се надявам да зарадвам всички българи с изявите си", сподели рали талантът от Плевен