Австралия обяви най-малък олимпийски контингент от 1992 година насам

Австралийският състав за Лондон 2012 ще бъде с най-малко спортисти от 1992 година насам, след като местният олимпийски комитет обяви списък с едва 410 състезатели.

Точно 224 мъже и 186 жени ще се състезават в 23 вида спорт, като австралийците не успяха да спечелят квоти само за турнирите по футбол, хандбал и фехтовка.

На Олимпиадата обаче ще бъде ездачът Андрю Хой, който ще подобри световния рекорд с появата на седми поредни летни игри. Австралия завърши на шесто място в класирането по медали в Пекин, където местните олимпийци спечелиха 14 златни, 15 сребърни и 17 бронзови отличия.

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“