ЦСКА до световни медии: Срещу нас се води клеветническа кампания

ЦСКА до световни медии: Срещу нас се води клеветническа кампания

ПФК ЦСКА-София няма никаква връзка с ПФК Литекс-Ловеч и не може да бъде свързван по никакъв начин с този клуб, пише в писмото

Ръководството на ЦСКА разпространи писмо до ня­колко световни медии и во­дещи сайтове в областта на футбола. С него армейците обясняват реалната ситуация в клуба. Посланието на червените е изпратено до две от най-авторитетните спортни издания в Европа - списанията SportBILD и Kicker, както и до лидерите по статистическа информа­ция Soccerway, Transfermarkt и Livescore.

"Бихме желали да ви инфор­мираме детайлно за ситуа­цията в ЦСКА. Наясно сме, че срещу клуба се води клевет­ническа кампания, и по тази причина желаем да изясним как реално стоят нещата.

Към 1 август 2016 г. ПФК ЦСКА АД се намира в процедуpa по несъстоятелност и по нареждане на Софийския градски съд ще премине към процедура по ликвидация в следващите няколко седми­ци. Поради това ПФК ЦСКА АД няма право да взима учас­тие в никакви първенства, администрирани от Българс­кия футболен съюз. Футбо­лен клуб ЦСКА участва в но­восформираната Първа лига с ново, напълно законно дру­жество - ПФК ЦСКА-София. След споразумение с Минис­терството на младежта и спорта новото дружество играе домакинските си мачо­ве на стадион "Българска ар­мия".

Освен това, в ролята на един от най-големите креди­тори на старото дружест­во, ПФК ЦСКА-София е в про­цес на придобиване на закон­ни активи от старото дру­жество, което е в несъстоя­телност. Тази процедура ще бъде завършена в най-кратки срокове. По този начин ПФК ЦСКА-София ще стане единственият законен наследник на ПФК ЦСКА АД. За подобни случаи в Европа можете да разгледате случилото се в Рейнджърс, Фиорентина, Наполи и Парма.

Искаме също така да уточ­ним, че ПФК ЦСКА-София няма никаква връзка с ПФК Литекс-Ловеч и не може и не трябва да бъде свързван по никакъв начин с този футболен клуб", пише в писмото на ЦСКА до световните медии.

Балъков: Когато човек си отиде, тогава най-много можем да го оценим

Стотици приятели, съотборници и спортни деятели се събраха днес в храм Света София, за да си кажат последно сбогом с легендарния капитан на златната ни единадесеторка Борислав Михайлов

Лечков: Дано запомните Боби като весел и саркастичен човек

Йордан Лечков изказа съболезнованията си към семейството на Борислав Михайлов

Стоичков за Боби Михайлов: Той ни изведе там, където стигнахме

Легендата на българския футбол Христо Стоичков си спомни за миговете с Борислав Михайлов

Стоичков и Балъков донесоха венец от четвъртите в света: Сбогом, капитане!

Съотборниците на Борислав Михайлов от САЩ '94 дойдоха да си вземат последно сбогом

Христо Янев определи групата на ЦСКА за Стара Загора

Треньорският щаб на ЦСКА определи групата за днешното гостуване на Берое от 28-ия кръг на efbet Лига

НА ЖИВО: Арда - Монтана 1:1

Следете тук битката в Кърджали